خلوت کردن زندان ها به سبک جمهوری اسلامی!

به حق یکی از دستاوردهای جمهوری اسلامی آبادکردن زندان ها و گورستان ها بوده است. یعنی درست برخلاف آن چه که آبادکردتش را به رژیم گذشته نسبت می داد، خود با شدت و ابعادی چند برابر به آن ادامه داد. از قدیم گفته اند که هرکس به طینت خود می بافد. با توجه به طینت ضدانسانی و فوق ارتجاعی اش ، وقتی  رژیم از خلوت کردن زندان ها سخن می گوید باید بشدت نگران بود. یک نوع خلوت کردن را در سال 67 آزموده ایم. اکنون هم از یکسو وقتی این شیوه مبارزه با اعتیاد و دیگربزه کاری ها و… نه فقط مشکلی را حل نکرده که موجب گسترش آن هم شده است و از سوی دیگرهم به لحاظ تعدادزندانیان و و اعدام ها در سطح جهان انگشت نماشده است ( واین برای رژیمی که ادعای اصلاح جهان را دارد رسواکننده است)، و در عمل هم با کمبودزندان و جا و قاضی و بحران انباشت میلیون ها پرونده در نوبت بررسی مواجه است، و حتی گفته می شود چندین هزارنفردر لیست نوبت اعدام به صف ایستاده اند و دیگر ادامه این شیوه ناممکن است، شاهدیم که رژیم بازهم بفکرخلوت کردن زندان ها افتاده است! برطبق بخشنامه جدید قوه قضائیه، مجازات های جایگزین زندان برای خلوت کردن آن، محاکمات فوری درهمان روزدستگیری، شلاق و جریمه نقدی است. مرتکبین جرائمی هم که صرفا به جریمه نقدی محکوم می شوند اگرنتوانند از عهده آن برآیند بلافاصله شلاق خواهند خورد! البته رژیم برای زندانیان و کسانی که به زندان می روند طرح هائی هم چون اردوگاه های کاراجباری در نظردارد.

چنانکه دیده می شود در شیوه جدید هم، یجای اتخاذسیاست های معطوف به درمان و پیشگیری برای این معضل اجتماعی، با حذف صورت مسأله اصلی به کاهش صوری و سطحی آمارزندانیان، و اشاعه رفتارخشونت آمیز و شکنجه رسمی متوسل شده است. چرا که بنا به گفتمان رژیم، راه بهشت از طرق اصابت شلاق بر «بدن گنه کاران» می گذرد! بگذریم از این که صورت مسأله اصلی خود رژیم است و مقابله ریشه ای با اعتیاد و مشکلات اجتماعی انباشته شده بدون پرداختن به این صورت مسأله قابل حل نیست.

می توان گفت، شلاق، شلاق و بازهم شلاق راه حل اصلی رژیم برای حل این معضل اجتماعی است. بهمین دلیل مقابله با شیوه و تمهیدات جدید وغیرانسانی نظام برای خلوت کردن زندان ها، نیازمندگسترش مبارزه کنشگران اجتماعی و کنشگران ضدرژیم در داخل و خارج کشوراست.

در همین رابطه:

http://www.bbc.com/persian/iran/2016/09/160917_l57_iran_judiciary_prisons_new_rule

 

Advertisements

Posted on سپتامبر 19, 2016, in Uncategorized and tagged . Bookmark the permalink. بیان دیدگاه.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: