سلاخی روزنامه ها همچنان ادامه دارد و این بار به بهانه توهین به قصاص!

روزنامه ها هم چنان درو می شوند!  جناح حاکم سوگند خورده است که به موازات تلاش برای گشایش دراقتصادفروبسته و درحال مرگ خود  از طریق گشایش در قفل دیپلماسی  و بحران هسته ای و کاستن از شدت تحریم و محاصره اقتصادی، کمترین نسیم و رایحه ای از گشایش  فضای امنیتی و تنفسی در سطح جامعه احساس نشود.  بهمین دلیل دلیل حتی تحمل تک و توک رورنامه هائی  را که پس از سالها از محاق توقیف بیرون می آیند نداشته و به سرعت با کوچکترین بهانه ای مجددا آن را و آین بار بهمراه مدیران مسؤل توقیف و زندانی می کند! تا همه  بدانند که  قرارنیست ذره ای تغییری در فضای بسته جامعه بوجود بیاید. این مسأله آنقدر برای رژیم  مسأله بود و نبوداست که باکی هم از بدنامی بیشتر و افزایش  روزنامه نگاران زندانی که تاکنون هم  درآن رکوردداربوده است ندارد. در دوراخیرتهاجم به روزنامه ها  و به هرآنچه که  به آزادی بیان و نشربرمی گردد، توهین به اسلام به چاشنی اصلی  اتهامات و دلیل بستن روزنامه ها تبدیل شده است. مثلا اگر مطلبی درج شود که در آن کوچکترین شائبه ای از تردید و یا انتقاد نسبت به ولایت علی و قوانین عهدبوقی  قصاص و امثال آن وجود داشته باشد، بلافاصله داس توقیف  و زندانی کردن بگردش درمی آید.

البته پشت این واکنش های بشدت واپسگرایانه  هم ترس و هم اهداف سیاسی مشخص داخلی و خارجی نهفته است. پیام خارجی  که رژیم  از این طریق به  دولت ها و نهادهای حقوق بشرجهانی ارسال می کند آن است که مباداگمان برند که همان نرمش قهرمانه حوزه دیپلماسی و اقتصادی  به حوزه های سیاسی و حقوق بشری هم قابل تسری بوده و می تواند جنبه کاربردی پیداکند.  پیام داخلی آن نیز به مردم و جناح رقیب  و نیروهای سیاسی است که بدانند کبابی در کارنیست و آن چه استشمام کرده اند چیز جز خر داغ کردن نیست!.

در کارزار روزنامه ُکشی ائتلاف شومی توسط قوه قضائیه، سپاه ورسانه ای وابسته به آن و روحانیت  بوجود آمده است. دراین تهاجم گره خوردگی  جنبه های  امنیتی و مذهبی و جنگ قدرت بخوبی مشهوداست. سخنان و تهدیدهای مداوم کارچرخانان قوه قضائیه،  به صحنه آمدن روحانیونی چون جوادی املی  و امثال وی  و آتش بیاری خبرگزاری فارس و شرکاء و  موضعگیری های پی درپی مقامات سپاه  بیانگر شکل گیری این ائتلاف»مقدس» است. وقتی فرمانده سپاه  محمد جعفری می گوید صدورانقلاب پیش کش، بفکرداخل باشید، نشان می دهد که خطر را کجااحساس می کند و چگونه نگران سرایت گشایش فضای دیپلماسی به حوزه داخلی و آب شدن یخ های امنیتی داخل کشوراست.  طلسم بقای رژیم در حفظ فضای امنیتی است و متقابلا درهم شکستن طلسم اقتدار او  درگرو درهم شکستن فضای امنیتی  و فوران مطالبات و خواستهای فروخورده جامعه است.

جوادآملی و قصاص:  سخنان بی مایه و تهی این استادحوزه  در توجیه و مدلل کردن خشونت سازمان یافته دولتی قصاص واقعا مضحک است:

 http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921201000290

انتقاد مدیرحوزه های علمیه کشور از اهانت روزنامه آسمان

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921201000349

 توقیف روزنامه آسمان و زندانی شدن مدیرمسئول آن:

http://www.dw.de/a-17445228?maca=per-rss-per-all-1491-rdf

Advertisements

Posted on فوریه 21, 2014, in Uncategorized and tagged . Bookmark the permalink. بیان دیدگاه.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: