حماسه خود خوانده9 دی و دوره گردی سرچماقداررژیم!

فرارسیدن سالروز 9 دی  موسم  به «»بصیرت ملی» به جای  دادن قوت قلب به جناح فاشیستی، آنها  را سخت نگران  از دست دادن موقعیت خود کرده است. افلاس آنها رامی توان در دوره گردی حسین شریعمتداری، این سرباز جو و سرچماقدار رژیم  مشاهده کرد. او  این روزها فعالیت باصطلاح فرهنگی و رسانه ای را  کافی ندانسته و  برای قوت قلب و امیددادن به چماقداران و بسیجی ها به دوره گردی و سخنرانی دراین یا آن دانشکده بدعوت نوچه های خود و گفتگو با این یا آن رسانه و این یا آن مسجد  روی آورده است. آنها گرچه از حماسه خود ساخته ده ها میلیونی 9 دی 88 سخن می گویند اما درخلوت خود بخوبی واقفند که این گونه رجزخوانی ها افسانه بافی ها در میدان عمل گرهی از کار آنها باز نخواهد کرد و واکنش دانشجویان نیز به یاوه های وی مرگ بردروغگو بوده است. آنها به خوبی می دانند اگرواقعا چنین عقبه ای داشتند به افلاس شکست سنگین در انتخابات دچارنمی شدند و مجبورنبودند سنگرقوه مجریه را به رقبای سیاسی خود واگذارکنند. با این وجود سوز و گداز این واگذاری یک دم آنها را راحت نمی گذارد. آنان در حالی که دایما از مرگ فتنه و فتنه گران درپی»حماسه 9 دی» دم می زنند، اما یک ریز درتمامی تربیونهای متعلق به خود از فتنه و خطرسربرداشتن مجدد آن سخن می گویند. آن ها البته در تبلیغات خود بیش از پیش پرده از درونمایه سیاه خود برمی دارند که نمونه برجسته اش سخنان چندش آورقاسم روانبخش این نوچه سربفرمان مصباح یزدی است که اعلام داشته آماده است که شخصا موسوی و کروبی را اعدام کند*.

اماسوای دادن امید و روحیه به عناصردستخوش یأس، سوی دیگر این فعالیت های تبلیغاتی که نباید از آن هم پنهان ماند و بخشی از هدف بیان نشده شریعت مداری و امثال او را تشکیل می دهد، آماده کردن شرایط مناسب برای عملکرد دولت پنهان و موازی است: دولت پنهانی که در فعال ساختن هدفمند رسانه های وابسته به آن، ایجاد و تقویت سازمان ها و شبکه های  وابسته به خود  در دانشگاه ها و بسیج هرچه بیشترمزدوران و چماقداران خود در بیرون از آن، آماده سازی روحی و عملی نهادهای نظامی چون سپاه و بسیج و نیزفعال ساختن بازوهائی سیاسی چون جبهه پایداری است نه فقط برای گسترش سیاست ایذائی بلکه هم چنین آمادگی برای آن روزی که «آقا» دستور عمل نهائی را صادربکند. بطورکلی فلج کردن آن دسته از اقدامات دولت و برخی وزراء که مطلوب طبع آنها نیست ومهمتراز آن زیرفشارقراردادن بیش از پیش جامعه مدنی و فعالین اجتماعی و ممانعت از فعالیت و تجدید سازماندهی آنها هدف های عمده را تشکیل می دهند.

نگرانی آنها بیش ازهرچیزی از این واقعیت سرچشمه می گیرد:

وقتی تعادل موجود یک رژیم استبدادی و ضدمردمی بدلایل انباشت بحران ها بهم می خورد و او مجبورمی شود که تغییراتی درساختارخود و سیاست های تاکنونی اش بوجود بیاورد،حتی با بکارگیری همه توانش برای مدیریت بحران و گذار با کمترین تنش، اما با تغییرشرایط  بطوراجتناب ناپذیر امکان پیدایش پتانسیل ها و عوامل تازه ای خارج از کنترل آن ها بوجودمی آید. ازهمین رو  درک وضعیت و  رصد کردن این فرصت ها و امکانات تازه، گفتگو حول آنها و  بهره بردای داری هوشیارانه  از آن ها اهمیت زیادی  دارد.

 بسترپیشروی جنبش های توده ای عموما از شکاف بین وعده ها و انتظارات بوجود آمده و تضادآن  ها با آن چه که درعمل صورت می گیرد نشأت می گیرد، منبع بی پایانی برای گونه جنبش هاست.

*-  

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13921007001445

*-  آماده هستم موسوی و کروبی را اعدام کند:

http://digarban.com/node/16190

دژخیمان حقیری بیش نیستند:

http://roozbe.wordpress.com/2013/12/28/degkhiman-haghir/

Advertisements

Posted on دسامبر 29, 2013, in Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink. بیان دیدگاه.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: