کردستان را اعدام نکنید! بلوچستان را اعدام نکنید! ایران را اعدام نکنید!

ضرورت سه اقدام مکمل برای توقف جنون کشتار!

الف– حکومت اسلامی آموخته است که بهم خوردن  موازنه قدرت ناشی از خوردن جام زهر در برابردولت های غربی  را با تشدید سرکوب داخلی برقرارکند. سال 67 به هنگام پذیرفتن قطعنامه صلح و توقف جنگ نیزچنین کرد. و اکنون هم دارد به نحوی همان سیاست را به کارمی گیرد. چرا که می پندارد  بدون اشاعه ترس و رعب قادر به حفظ تعادل خودنیست. باید امیدها را خشکاند. گرچه لبه تیزاین کشتار را مثل همیشه دیگراندیشان، اقلیت های تحت تبعیض مضاعف قومی  و ملی و یا مذهبی تشکیل می دهد و رژیم ددمنش دیواری کوتاه تراز آنها گیرنمی آورد اما آشکارا پیام این کشتارها خطاب به همه مردم است تا مبادا بخواهند از فرصت ها برای گسترش خواست ها و مطالبات سرکوب شده استفاده کنند. مبادا فکرکنند که چیزی تغییرپیداکرده است. امیدها باید خشکانده شود.

ب– گرچه برحسب ظاهرهدف رژیم قدرت نمائی است  اما کبست نداند که رژیم برای پوشاندن ضعف خود و بهم نخوردن بیشتر تعادلش مبادرت به خشونت می کند.

ج- تجربه این صدروزه نشان داده است که دولت روحانی نیزبخصوص دربرابراین خشونت ها ساکت و منفعل است و درواقع بطورضمنی اعلام کرده است که دراین گونه عرصه ها مداخله نخواهد کرد. ظاهرا بطورناگفته تقسیم کاری بین دولت  جناح فاشیست حاکمیت بوجود آمده است که یکی برای گشایش دیپلماسی و بازکردن قفل تحریم ها بکوشد و دیگری درایجاد درتشدید فضای ترس و امنینی.

د-باین ترتیب اگربازیگراصلی یعنی مردم، جامعه مدنی و همه جریان های مترقی و دموکراتیک درداخل و خارج به طورفعالانه تروارد صحنه نشوند، تغییرشیفت قدرت یعنی آمدن روحانی حتی می تواند مصداق از قضا سرکنجبین صفرا فزود کردد.

نیازبه یک اعتراض گسترده برای توقف موج اعدام ها

درچنین شرایطی تنها می توان با ترکیب سه وجه یک تاکتیک برجنون رژیم فائق آمد:

1- اقدامات اعتراضی هرچه گسترده تر و سراسری ترعلیه سرکوب و اعدام و تروردر داخل و خارج

2- فشاربه دولت روحانی برای تحقق وعده هائی که درایجاد فضای بازتر و آزاد ترداده بود.

3- تشدید فشارنهادها و جامعه جهانی به رژیم برای توقف کردن سیاست سرکوب  و زودن این توهم رژیم که گویا می تواند همزمان به سیاست متناقض مذاکره و سازش از یکسو و سرکوب و رعب افکنی درداخل ازسوی دیگر ادامه داد. علیه سیاست کدخدا را دیدن و ده را چاپیدن!

همه توان خود را برای گسترش اعتراض علیه اعدام و خشونت بکارگیریم!. درکردستان گام های اولیه این حرکت با شعار*کردستان را اعدام نکنید شروع شده است. این همستگی با شعارایران را اعدام نکنید باید به سراسرکشور  ایران تسری کند

*- کردستان را اعدام نکنید!

http://www.youtube.com/watch?v=b5fYu2tT0Xk

Advertisements

Posted on نوامبر 7, 2013, in Uncategorized and tagged . Bookmark the permalink. بیان دیدگاه.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: