دفاع صریح و فاشیستی( = فتوای ضمنی؟) ناصرمکارم از آپارتاید مذهبی!

سران رشید و مراجع مذهبی گاهی در تبلیغات رسمی خود ظاهرا از دشمنان اسلامی که مشغول نفاق افکنی بین شیعه و سنی هستند و از دامن زدن به اصطلاح به هلال شیعه و سنی ابرازانزجارمی کنند و برحسب تعارف ژست مدافع وحدت مذاهب را بخود می گیرند و به عنوان ابزاری درخدمت  دیپلماسی سودمی جویند. اماهمواره دم خروس آشکارتر از آن است که بتوان پهنانش نگهداشت، چرا که این ادعاها در تناقض آشکار با عمل و سایر سخنان آنهاست. در حقیقت خود رژیم و مراجع وابسته به آن بیش ازهرکس دیگری به این  شکاف ها و نفرت های مذهبی دامن می زنند. صرفنظراز آن که اصل حکومت اسلامی براساس شیعه گری  در ذات و شالوده خود مبتنی بر آپارتاید نسبت به ادیان و حتی شاخه های دیگرشیعه گری است، اما آنچه که در کنش های اخیر آنها برجسته است، صراحت آن ها است. آن ها اکنون  پرده های ریا را پاک کنارگذاشته و به طورآشکاراز آپارتاید مذهبی سخن می گویند.

ناصرمکارم شیرازی از «اساتید برجسته حوزه» و مراجع با نفوذ و نزدیک به قدرت حاکم اخیرا درمورد اهل سنت سخنانی فاشیستی وتهدیدآمیزی بزبان آورده است که بخوبی ماهیت فوق ارتجاعی حکومت اسلامی و مراجع مرتبط به آن عیان می سازد*. سخنانی که براساس قواعدبین المللی و ناظربر حقوق بشر بدلیل نفرت پراکنی بین مذاهب و در صفوف مردم، و انکارحقوق اولیه زندگی اقلیت های مذهبی و دگراندیشان جرم آشکاری محسوب می شوند و درهیچ کشوردموکراتیکی گوینده آن بخصوص اگر درمنصب مذهبی یا دولتی باشد نمی تواند دمی از فشارمطبوعات و افکارعمومی و حتی خطر مجازات در امان باشد.

فشرده سخنان وی چنین است:

کانون اصلی شیعه ایران است. و تحرکات وهابی ها دردشمنی با آن افزایش یافته است.  در این مسیر یکی از اصلی‌ترین برنامه‌هایشان تغییر بافت جمعیتی و افزایش اهل سنت است ضمن اینکه در کنار این فعالیت‌ به خرید زمین، خانه و املاک تجاری از شیعیان هم روی آورده‌اند.  او به اقداماتی مشابه از سوی وهابی‌ها در شهرهایی همچون مشهد، شیراز و ارومیه اشاره کرد و گفت: اکنون در اطراف مشهد می‌بینیم که اهل سنت در حال خرید زمین و خانه‌ها از شیعیان هستند تا نسبت جمعیتی خود را افزایش دهند.

انگاه او برای تکمیل ارشادات وذهنیت مالیخولیاتی خود خود به رابطه نزدیک وهابی و اسرائیلی ها (صهیونیست ها)هم اشاره کرده تا بخیال خود بتواند حسابی  حساسیت مخاطبان و دست اندرکاران رژیم را نسبت به خطری که کیان اسلامی را تهدید می کند و او هشدارمی دهدکه اگرنجبند دیگرخواهد شد، در بیاورد. چنان که در این سناریوی ساخته و پرداخته ذهن معیوب آیت اله مشاهده می کنید عینا  رابطه بین اسرائیل و فلسطین در جابجائی جمعیت و خرید زمین های شیعیان مظلوم کپی برداری شده است.  چنان که دیده می شود تهدیدهای این «استادبرجسته حوزه» دیگر ازمرحله لعن و نفرین های کلی به وهابیت گذشته و به طورصریح  بخشی ازمردم ایران و زندگی و دادوستد آنها را آماج گرفته است.

اما مکارم شیرازی حتی باین هشدارها  بسنده نکرده و راهکارهم – البته از نوع فاشیستی آن – ارائه می دهد: او می گوید مکارم شیرازی خواستار تشکیل کارگروه‌هایی به منظور مقابله منسجم و مناسب با اقدامات وهابی‌ها شد و افزود: در این زمینه هیچ بن بستی نیست و باید تلاشمان را بیشتر کنیم.  چنانکه ملاحظه می کنید راهکار او  تشکیل گروه  ها برای مقابله منسجمی است که هیچ منع قانونی و بن بستی هم دربرابرآن وجود ندارد. تشکیل گروه های منسجم برای مقابله با فتوان حصرت ایت اله را ما در قلت های زنجیره ای درتهران و جهرم و توسط اوباشان و چماقداران به کرات دیده ایم. چنان که ملاحظه می کنید خریدو فروش زمین و نفس کشیدن درایران اسلامی و براساس خواست آیت اله مشروط بر اعتقاد و باورهای مذهبی است

بنظرمی رسد که اکنون مکارم شیرازی قصد دارد که از مصباح یزدی که بنظر می رسد اندکی ستاره افولش پس از احمدی نژاد افول کرده است، سبقت گرفته است و تلاش می کند که منحرف کردن مطالبات مردم از دموکراسی و مطالبات اقتصادی و فرهنگی با رجعت به دوران تاریک چشن عمرکشی و تحقیرمذاهب برگردد. این گونه یاوه های فاشیستی و ضد انسانی گرچه پژواکی درمیان مردم نداشته و تنها با پوزبند آن ها مواجه می شود ، اما پرداختن با آب و تاب خبرگزاری هائی چون فارس و نزدیک به سپاه پاسداران  در راستای نیازجریان های افراطی حاکمیت برای بسیج چماق بدستان و بسیجی ها در غیاب درهم شکستن تابوی مذاکره با شیطان اعظم  و دل دادن و قلوه گرفتن، نه فقط قابل درک است بلکه نیازمند تودهنی محکمی توسط افکارعمومی و نیروهای آزادیخواه وبرابری طلب در حمایت از حق بی قید و شرط آزادی اعتقاد و مذهب و دگراندیشی  و علیه هراس افکنی اختاپوس های حاکم است.  باید این حضرات را درانزوای مطلقشان دفن و تدفین کرد.

هشدار آیت‌الله مکارم شیرازی نسبت به تحرکات وهابیت

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920725000082

Advertisements

Posted on اکتبر 19, 2013, in Uncategorized and tagged . Bookmark the permalink. بیان دیدگاه.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: